طراحی و چاپ کارت ویزیت
طراحی کارت ویزیت زیبا با رنگ های چشم نواز
ژانویه 21, 2019
نکات طلایی طراحی کارت ویزیت
طراحی تراکت و کارت ویزیت فوق حرفه ای
ژانویه 21, 2019
طراحی کارت ویزیت فوق حرفه ای

طراحی کارت ویزیت فوق حرفه ای در بازار رقابتی کنونی  هنگام انتخاب رنگ کارت ویزیت، شما باید معانی روانشناختی رنگ در کسب و کار و بازار مورد نظر خود را درک کنید.

هر رنگ دارای معنای خاص خود است .  ابتدا بازار خود را شناسایی کنید سپس به دنبال رنگ کارت ویزیت خود بروید  قبل از انتخاب رنگ کارت ویزیت، مطمئنا شما باید شخصیت خود را در نظر بگیرید و آن را در انتخاب رنگ های خود منعکس کنید، اما احتمالا این کار را زمانی انجام می دهید که آرم و نام تجاری کسب و کارتان را انتخاب می کنید. رنگ مورد علاقه خود را بدون بررسی معانی آن در طراحی استفاده نکنید. این رنگ ممکن است یک رنگ عالی و پر معنی باشد ولی برای کسب و کار شما مناسب نباشد.

کارت ویزیت

کارت ویزیت نماینده شرکت شما است که بخشی از هویت برند شما را می سازد.پس تمام سعی خود تان را بکنید تا بهترین کارت را طراحی کنید . شرکت تبلیغاتی ترسیمو چند راه کار برای  انتخاب رنگ مناسب برای کارت ویزیت شما بین می کند .

 

کارت ویزیت سفید

طراحی کارت ویزیت

سفید رنگی است  برای تمام کسب کارها مفید است . کارت ویزیت سفید مانند بوم نقاشی است یک کارت ویزیت سفید، مانند یک بوم نقاشی است و شما هر آنچه که در تصور دارید، می توانید خلق کنید. فقط در نظر داشته باشید که این کارت ویزیت باید شما را از دیگر رقبا متمایز کند. هر قدر شما از رنگ های بیشتری روی کارت ویزیت سفید استفاده کنید، از جدیت تصویر خود می کاهید. سفید تقریبا رنگ مناسبی برای تمام تجارت ها و بازارهای هدف است اما لزوما مناسب ترین انتخاب برای ایجاد تمایز بین شما و رقبا نیست.

اکثر کسب و کارها به عنوان رنگ پایه، از سفید برای طراحی استفاده می کنند، بنابراین اگر شما می خواهید در بین رقبا و دیگر کسب و کارها متمایز دیده شوید، رنگ سفید بهترین انتخاب نیست، مگر این که یک لوگو و رنگ مناسبی داشته باشید که شما را از دیگر رقبا متمایز و برجسته نشان دهد. در صورتی که از رنگ های دیگر در طراحی کارت خود استفاده کنید از رسمیت و جدیت کارت ویزیت سفید شما کاسته می شود.

فقط در نظر داشته باشید که این کارت ویزیت باید شما را از دیگر رقبا متمایز کند. هر قدر شما از رنگ های بیشتری روی کارت ویزیت سفید استفاده کنید، از جدیت تصویر خود می کاهید. سفید تقریبا رنگ مناسبی برای تمام تجارت ها و بازارهای هدف است اما لزوما مناسب ترین انتخاب برای ایجاد تمایز بین شما و رقبا نیست.

 

 

کارت ویزیت سیاه

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت سیاه قدرتمند و جدی است. از یک سو ظریف و از سوی دیگر رعب آور است. ترکیب رنگ طلایی و نقره ای به کارت ویزیت مشکی می تواند کارت شما را در ذهن مخاطب بسیار تاثیرگذار و چشمگیر جلوه دهد. رنگ سیاه یک رنگ پر رمز و راز است.

یک کارت ویزیت مشکی، از باقی کارت ویزیت ها از جهت رنگ متمایز است.

چاپ رنگ های نقره ای، طلایی و سفید روی کارت های مشکی، میتواند ایده بسیار خوبی باشد به طوری که کارت شما، یک کارت درجه یک و زیبا به نظر برسد و در نهایت همان تاثیر مطلوب شما را در ذهن مخاطب بگذارد.

تعداد رنگ های زیادی قابلیت چاپ روی رنگ سیاه را دارند. قرمز روشن، آبی، سبز، نارنجی، زرد، فیروزه ای، لاجوردی یا صورتی روشن، هنگامی که روی زمینه سیاه چاپ می شوند، می توانند بسیار تاثیرگذار باشند. این ها همگی بستگی به این دارد که شما می خواهید چه پیامی را به صورت ناخودآگاه به ذهن طرف منتقل کنید.

فقط در نظر داشته باشید که هر قدر رنگ های بیشتری روی کارت مشکی اضافه کنید، از جدیت کارت خود می کاهید.

 

 

کارت ویزیت خاکستری

طراحی کارت ویزیت

در پاسخ به این سوال که رنگ خاکستری نشانه چیست، می توان گفت رنگ خاکستری داعی کننده بی طرفی، محافظه کاری و کم حرفی است. خاکستری یک رنگ کاملا مطمئن برای بسیاری از برنامه های تجاری است. این رنگ قابلیت ترکیب با تمام رنگ ها را دارد و می تواند پیام های مختلف جهت اهداف گوناگون ایجاد کند. خاکستری رنگ بسیار خوبی برای پس زمینه است زیرا خیلی جلب توجه نمی کند و به همین دلیل باقی رنگ ها به راحتی روی آن چاپ می شود و پیامشان را منتقل می کنند. انتخاب یک رنگ درست برای چاپ روی زمینه خاکستری می تواند انرژی، زنده دلی، شور و هیجان را روی کارت شما ایجاد کند. ترکیب خاکستری با کمی سیاه و سفید، می تواند انتخاب خوبی برای مشاغل قانونی و مالی باشد. چرا که به خوبی قدرت و کنترل را به نمایش در می آورد. ترکیب خاکستری با آبی، تداعی کننده اعتبار، اعتماد و قابل تکیه بودن است. پرده های تیره تر آبی، می تواند تا حد خوبی کارت را جدی کند. در کمال تعجب، ترکیب طلایی با خاکستری، القا کننده حرفه ای بودن و کیفیت بالاست. خاکستری روشن، اگر با رنگ هایی نظیر فیروزه ای، آبی کم رنگ، آبی پررنگ و زرد ترکیب شود، تکنولوژی پیشرفته و مدرن بودن را القا می کند.

کارت ویزیت آبی

طراحی کارت ویزیت به رنگ آبی

 

کارت ویزیت آبی یک پیام صادقانه و قابل اعتماد منتقل می کند. آبی حس آرامش را نشان می دهد و آرامش جسمی و ذهنی را ترویج می دهد. آبی یک انتخاب خوب برای مشاور حرفه ای، روانشناسی، حسابدار یا مشاور مالی است. آبی تیره، حرفه ای تر، جدی تر، معتبر و محافظه کارانه است.

اگر قصد دارید که شرکت شما به عنوان یک کسب و کار معتبر و قابل اعتماد در ذهن مخاطبین نقش ببندد بهتر است از آبی تیره استفاده کنید.

هر قدر به سمت آبی تیره تر حرکت کنیم، بیشتر یادآور حرفه ای بودن، جدیت، اعتبار و محافظه کاری می شود و برعکس هر میزان به سمت آبی روشن برویم، حرفه ای بودن و جدیت کمتری تداعی می شود.

اگر به دنبال ساخت یک تصویر قابل اعتماد و معتبر از تجارت خود هستید و می خواهید جاه طلبی خود را نمایش دهید، از پرده های میانی تا تیره ای رنگ آبی استفاده کنید.

 

 

 

کارت ویزیت قرمز

طراحی کارت ویزیت قرمز

کارت ویزیت قرمز، کسب و کار شما را عمل گرا و پرشور نشان می دهد. قرمز، توجه و همچنین حواس فیزیکی را تحریک می کند. بنابراین این رنگ برای کسب و کار مواد غذایی بسیار مناسب است زیرا باعث افزایش اشتها می شود.

 

اگر میخواهید برند خود را به عنوان یک تجارت پویا نشان دهید می توانید از رنگ قرمز بهره ببرید. قرمز سبب جلب توجه افراد می گردد و می تواند به شما برای انتقال مفاهیم بصورت سریع کمک شایانی نماید. شاید بنظر بیایید که این رنگ تداعی کننده خشم و عصبانیت می باشد اما باید بدانید که هدف ما طراحی یک پوستر جشنواره گاوبازی نیست. درنتیجه تنها اشتیاق و شور، عنصرهایی می باشند که ماحصل استفاده از این رنگ در طراحی کارت های ویزیت می باشد. باید بدانید که این رنگ باعث افزایش اشتها در فرد می گردد.

برای همین می باشد که رستوران های زنجیره ای مک دونالد از این رنگ برای برند خود استفاده می کنند. این افراد که رهبران فراماسونری نیز می باشند دانسته اند که رنگ قرمز می تواند سبب افزایش تحرکات فیزیکی در فرد شود. آنها از این حربه برای افزایش فروش محصولات خود استفاده می کنند و توانسته اند در مدت زمان کوتاهی به یک غول بزرگ در صنایع غذایی بدل شوند

 

کارت ویزیت سبز

طراحی کارت ویزیت خاص

کارت ویزیت سبز، تعادل، امنیت، ثروت و رشد را نشان می دهد. سبز با طبیعت، سلامتی و شفا و محیط همراه با حس دلسوزی و پرورش همراه است. این رنگ اغلب توسط افراد ثروتمند جامعه انتخاب می‌شود و پیامی از حرفه‌ای گری و تولید ثروت را منتقل می‌کنند.

سبز، تعادل عاطفی و هماهنگی را پیشنهاد می‌کند و انتخاب خوبی برای مددکاران اجتماعی و مشاوران خیریه است.

رنگ سبز نشانه تعادل، امنیت، رشد و ثروت است.

رنگ سبز با طبیعت، سلامتی، التیام دادن، دلسوزی و غمخواری همراه است.

گاهی اوقات دیده می شود که ثروتمندترین افراد جامعه، رنگ سبز را انتخاب می کنند. این انتخاب، تولید ثروت را به ذهن ها جاری می کند.

پرده های میانی رنگ سبز، یادآور تعادل احساسی و هارمونی(هماهنگی) و در عین حال آرامش بخش و به ویژه مناسب مشاغلی است که با محیط و طبیعت سر و کار دارند. مانند: باغبانی، برگزاری بازی گلف، مددکاران اجتماعی، موسسات خیریه و مشاوران.

سبز تیره یادآور طبیعت و کسب و کارهای زیست محیطی است.

البته شما باید این نکته رو در نظر داشته باشید با این که این رنگ، در سطح جهانی به شفادهندگی و التیام معروف است، بسیاری از مردم واکنش خیلی خوبی نسبت به رنگ سبز نشان نمی دهند.

 

 

 

کارت ویزیت نارنجی

طراحی کارت ویزیت خاص

کارت‌ ویزیت نارنجی بسیار خوش بینانه و مثبت است. این رنگ به شدت احساسات را تحریک می کند. همچنین یک پیام ماجراجویانه ارسال می کند و به همین دلیل مناسب آژانش های هواپیمایی و کمپین های کوهنوری است. نارنجی با خلاقیت و سرزندگی بسیار مرتبط است.

رنگ نارنجی نشانه یک حالت خوش بینانه، مثبت، یادآور تمکن مالی بالا و سرمایه گذاری بی خطر است.

رنگ نارنجی به شدت احساسات را تحریک می کند و مناسب مشاغلی مانند غذا فروشی، ارتباطات اجتماعی و روابط متقابل است.

همچنین نارنجی پیام ناخودآگاه ماجراجویی و خودانگیزی ارسال می کند و به همین دلیل، مناسب باشگاه، آژانس های هواپیمایی یا کمپین های کوه نوردی است.

با اضافه کردن رنگ های دیگر به کارت ویزیت نارنجی، شما می توانید پیام خود را متناسب با نیازتان تغییر دهید. به عنوان مثال یک کسب و کار ماجراجویانه که با محیط طبیعیت در ارتباط است، می تواند از کارت نارنجی با چاپ سبز رنگ(نوشته و لوگوی سبز) استفاده کند. یا مثلا یک سیستم بازیافت خودکار زباله، می تواند با یک کارت نارنجی و چاپ آبی ، نمایش خوبی داشته باشد.

 

 

 

کارت ویزیت زرد

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

رنگ زرد، نشاط بخش و محرک ذهن است. افرادی که هوش بالایی دارند زرد را ترجیح می دهند. زرد ذهن را تحریک و تصمیم گیری را آسان می کند. رنگ زرد برای گروه های اجتماعی، معلمان ، کمدین ها مناسب است.

به این نکته حتما توجه کنید که استفاده زیاد از رنگ زرد اضطراب و استرس را منتقل می کند پس در استفاده از این رنگ دقت کنید.

معمولا رنگ زرد نشانه یک ذهن منطقی است، اما گاهی نشانه بازیگوشی و علاقه مندی نیز است. این رنگ محرک قوای ذهنی است و حتی گاهی اوقات به تصمیم گیری کمک می کند.

زرد رنگ مناسبی برای ارتباطات ذهنی است بنابراین برای مشاغلی مانند گروه های اجتماعی، روزنامه نگاران، معلمان، هنرمندان و کمدین ها پیشنهاد می شود.

از جنبه دیگر، استفاده زیاد از رنگ زرد می تواند تولید اضطراب کند و حس خشم و قضاوت را بر انگیزد. اگر فکر می کنید پیام رنگ زرد، پیام مناسبی برای کسب و کار شما است و از طرفی می خواهید طبعات منفی آن را دور کنید، پیشنهاد می شود برای سطح کارتتان، از رنگ های تیره تر استفاده کنید و به جای سطح کارت، در قسمتی از لوگو، از رنگ زرد استفاده نمایید.

 

 

کارت ویزیت فیروزه ای

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

رنگ فیروزه ای نماد روشنی، تفکر و ارتباط است. کارت ویزیت فیروزه ای برای معلمان و افراد در زمینه ارتباطات رسانه ای و صنایع فن آوری کامپیوتر و کلینیک های سلامتی ایده آل هستند. فیروزه ای، افکار مثبت را القا می کند و روحیه خوبی را انتقال می دهد.

کارت ویزیت فیروزه ای رنگ  یک کارت چند منظوره است.

این رنگ هم مناسب خانم هاست هم آقایان اما به شرطی که تناسب رنگی درستی با باقی رنگ ها داشته باشد.

کارت های فیروزه ای، الهام بخش اندیشه های مثبت و همچنین نشاط بخش برای روح هستند. به طور خاص فردی که از این کارت استفاده می کند، برای مخاطب، خلاقیت و هم دردی را تداعی می کند.

از آن جایی که فیروزه ای نشان دهنده ی شفافیت اندیشه و ارتباط است، می تواند یک کارت ایده آل برای معلمان، مربیان، سخنرانان در مجامع عمومی و کلیه صنایع ارتباطی کامپیوتری باشد.

به عنوان یک رنگ مهربان، برای کلینیک های سلامتی نیز کارت های فیروزه ای انتخاب مناسبی است.

همچنین برای مشاغلی که با آب و محصولات آبی در ارتباط هستند، می تواند رنگ مناسبی باشد. مانند تولیدکنندگان آب معدنی، شرکت های شست و شوی استخر، ورزش های آبی و … این رنگ برای مشاغلی که نام برده شد، می تواند نشان دهنده پاکی و خنکی باشد.

ترکیب خلاقانه رنگ فیروزه ای با نارنجی، زرد و قرمز یک جاذبه ورزشی قوی ایجاد می کند.

همچنین ترکیب این رنگ با صورتی روشن، بنفش و لیمویی، یک انرژی زنانه فوق العاده درست می کند و مناسب کارهای مرتبط با مد، زیبایی و هدایا است.

 

 

 

کارت ویزیت بنفش

طراحی کارت ویزیت با رنگ های بی نظیر

رنگ بنفش، نماد اتحاد روح و جسم است. رنگ بنفش نشانه تخیلات و معنویات است. کارت ویزیت بنفش برای شاعران و هنرمندان بسیار مناسب است. بنفش، احساس ثروت، تجمل را ایجاد می‌کند و برای کسب و کارهایی که خدمات ویژه یا محصول با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد مناسب است.

این رنگ اشاره به ایده آل های بالا، تخیلات و معنویات دارد.

رنگ بنفش نشانه پیوند روح و جسم است. بنابراین می تواند مناسب مشاغلی باشد که با معنای زندگی سر و کار دارد.

بنفش یک وابستگی به آینده ایجاد می کند؛ به رویاها، تصورات، تخیلات و فانتزی ها. این رنگ موجب ارتقا و ایجاد هماهنگی روح و روان می شود و تا حدی ذهن را متعادل می کند.

با توجه به اصالت و شخصیت رنگ بنفش، می تواند انتخاب مناسبی برای هنرمندان، شاعران، موسسات حقوق بشر و هر آنچه که به آینده مربوط می شود، باشد.

همچنین بنفش احساس ثروت، لوکس بودن و افراط را القا می کند و به همین دلیل می تواند متناسب با مشاغلی باشد که ادعا می کنند در سطوح بالا و به صورت خیلی سفارشی، خدمات ارائه می کنند.(ترکیب این رنگ با طلایی، نقره ای و سفید نتیجه خوبی خواهد داشت)

 

 

 

کارت ویزیت ارغوانی

  طراحی کارت ویزیت ارغوانی

این رنگ از یکسو عصبانی کننده و شوکه کننده و از سوی دیگر خلاقانه و خیال انگیز است.

اگر به دنبال یک تاثیر بیدادگرانه و سرزنده هستید، ارغوانی می تواند این کار را برای شما به خوبی انجام دهد.

اگر دارای یک ویژگی منحصر به فرد هستید، ارغوانی می تواند به خوبی برای آن جلب توجه کند.

این رنگ به خصوص برای مربیان زندگی بسیار مفید است که به وسیله آن ها، می توانند درمان شوندگان خود را متقاعد کنند از افکار قدیمی دست بر دارند و وارد زندگی جدید شوند. با این رنگ می توان افراد را تشویق به احترام به خود و یک نگاه خوب به زندگی کرد.

از یکسو عصبانی کننده و شوکه کننده و از سوی دیگر خلاقانه و خیال انگیز است.

اگر به دنبال یک تاثیر بیدادگرانه و سرزنده هستید، ارغوانی می تواند این کار را برای شما به خوبی انجام دهد.

اگر دارای یک ویژگی منحصر به فرد هستید، ارغوانی می تواند به خوبی برای آن جلب توجه کند.

این رنگ به خصوص برای مربیان زندگی بسیار مفید است که به وسیله آن ها، می توانند درمان شوندگان خود را متقاعد کنند از افکار قدیمی دست بر دارند و وارد زندگی جدید شوند. با این رنگ می توان افراد را تشویق به احترام به خود و یک نگاه خوب به زندگی کرد.

 

کارت ویزیت صورتی

طراحی و چاپ کارت ویزیت بی نظیر

صورتی، نشان دهنده شفقت، مراقبت و پرورش است. به ویژه برای کسب و کار زیبایی بسیار مناسب است. این رنگ لطافت و زیبایی خاصی دارد.

این کارت ویزیت، یک آدم دلسوز و مهربان را معرفی می کند.

رنگ صورتی نشانه آرامش بخشی و امنیت است و اغلب مناسب مشاغلی می باشد که با خانم ها سر و کار دارد. مشاغلی مانند لوازم آرایشی، مد، سالن زیبایی و به طور کل مشاغل رمانتیک.

یا توجه به لطافت و شیرینی این رنگ، برای مشاغلی مانند شکلات فروشی یا هر مکانی که چیزهای شیرین در آن به فروش می رسد، می تواند مناسب باشد.

ترکیب صورتی با رنگ های تیره نظیر آبی تیره، خاکستری، قرمز تیره و مشکی، بسیار اغواگر و خیره کننده می شود.

صورتی روشن نیز بیشتر مناسب کسب و کارهایی است که محصولاتشان ارزان به فروش می رسد و اغلب مشتریان آن ها نوجوانان و کودکان هستند.

صورتی تیره نیز مناسب تجارت هایی است که خدمات و محصولات مرتبط با احساسات ارائه می دهند.

 

 

کارت ویزیت طلایی

طراحی و چاپ کارت ویزیت خاص

طلایی نماد کیفیت، تجمل و ثروت است. این رنگ پیروزی و موفقیت را نشان می دهد. با این حال، کارت‌های طلایی برای هر کسب‌وکار مناسب نیستند. این رنگ برای کسب و کارهایی که محصول و یا خدمات گران قیمت و لوکسی را ارائه می دهند مناسب است. استفاده زیاد از این رنگ حس غرور و از خود راضی بودن را ارائه می دهد به همین دلیل بهتر است از این رنگ در زمینه سفید یا تیره استفاده کنید.

این رنگ حس با ارزش و درجه یک بودن را القا می کند.

نمادگزاری طلایی، نشانه تجمل و توان گریست. طلایی رنگ پیروزی و رسیدن است.

البته رنگ طلایی برای همه کسب و کارها توصیه نمی شود. فراموش نکنید که استفاده زیاد از این رنگ می تواند شما را به شدت مغرور و از خود راضی نشان دهد.

به همین دلیل بهتر است برای تعالی، کیفیت و بهره وری بیشتر از این رنگ، آن را روی زمینه سفید یا رنگ های تیره چاپ کنیم.

ترکیب رنگ بنفش با طلایی، تداعی کننده ثروت، گران قیمت بودن، زیبایی و لوکس بودن، است.

ترکیب طلایی با آبی، صداقت، موفقیت و امانت داری را به ذهن جاری می کند.

ترکیب طلایی با سیاه، توان گری، ثروت و لطافات را بادآور می شود.

 

 

کارت ویزیت نقره ای

طراحی کارت ویزیت نقره کوب

طراحی تراکت و کارت ویزیت فوق حرفه ای

قیمت طراحی کارت ویزیت

رنگ نقره ای نمادی از محصولی با تکنولوژی و مدرن است. ترکیب نقره ای با بسیاری از رنگ ها مناسب است.

این رنگ حس با ارزش و درجه یک بودن را القا می کند.

رنگ نقره ای بسیار ملایم تر از طلایی است. هر چیزی روی نقره ای چاپ شود، جلب توجه می کند و در عین حال بسیار پیچیده و زیبا به نظر می آید.

در عین حال چاپ رنگ نقره ای روی زمینه های تیره تر مانند سیاه، آبی تیره، قرمز تیره و سبز تیره هم زیبا، درجه یک و حرفه ای به نظر می آید.

به طور کل استفاده از رنگ نقره ای حکایت از محصولی مدرن و تکنولوژی بالا دارد. به خصوص اگر با آبی تیره، آبی روشن و فیروزه ای ترکیب شود.

نقره ای با بسیاری از رنگ ها قابل ترکیب شدن است. نقره ای با آبی تیره، محافظت و امانت داری را تداعی می کند. ترکیبش با بنفش، بی نظیری و لوکس بودن را القا می کند و در نهایت ترکیب آن با سیاه، کمال و زیبایی را ترسیم می کند.

فراموش نکنید که ترکیب نقره ای با رنک های روشن تر، از میزان جدیت و حرفه ای بودن می کاهد.

 

رنگ ها برای موفقیت طراحی کارت ویزیت شما حیاتی هستند، بنابراین رنگ زمینه خود را با توجه به شناخت از کسب و کارتان و روانشناسی رنگ انتخاب کنید و طراحی کارت ویزیت را به یک طراح حرفه ای بسپارید.

پیشنهاد شرکت ترسیمو

شرکت ترسیمو داریای گرافیست های حرفه ای و هنرمند میباشد بهترین و حرفه ای ترین و زیبا ترین وخلاقانه ترین کارت ویزیت را طراحی  می کنند. امتیازات شرکت ترسیمو محدود به طراحی نمیشود و این شرکت دارای پیشرفته ترین و بروز ترین ماشین الات چاپ می باشد که با کیفیت ترین کارت ویزیت را با مناسب ترین قیمت برای شما چاپ می کندو اگر مایل باشید که کارت ویزیت خود را در سطح شهر پخش کنید شرکت تبلیغاتی ترسیمو دارای  نیروی متعهد برای پخش کارت ویزیت شما هم می باشد.  شرکت ترسیمو از مرحه طراحی و چاپ و پخش کارت ویزیت همراه شما است .

با ما تماس بگیرید.

مهندی تلخاب فراهانی: 09124506359

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید